Home

Náplň do rolády ze zakysané smetany

Dále: marmeláda nebo džem. dle chuti. žloutky 4 ks, cukr 4 lžíce, polohrubá mouka 4 lžíce, bílky utřené v tuhý sníh 4 ks, smetana ke šlehání 33% 2 ks, zakysaná smetana 2 ks, ztužovač šlehačk 4 ks, citronový cukr 2 ks, cukr 2 lžíce, marmeláda nebo džem dle chuti Těsto: 220 g hladké mouky: 100 g másla: 50 g cukru: 3 lžíce studené vody: Náplň: 280 ml zakysané smetany: 3 žloutky: 120 g moučkového cukru: 60 g hladké Podobné recepty jako Hruškový koláč se zakysanou smetano Co budeme potřebovat: 4 vejce. 4 lžíce cukru. 1 vanilkový cukr. 50 g mleté vlašské ořechy nebo lískové ořechy. 200 g zakysaná smetana. moučkový cukr do zakysané smetany (dle vaší chuti

Na jedno máslo 250 g - 400 g zakysané smetany. Hlavně musí mít stejnou pokojovou teplotu, nejdřív vyšleháme máslo s cukrem podle chuti a potom po lžících opatrně přidáváme zakysanou smetanu. Vždy každou přidanou smetanu pořádně zašlehat. Korpus podmazávám marmeládou a vrstvy prokládám ovocem Špenátová roláda Ingredience. 1 kostka mraženého špenátového protlaku, 4 žloutky, ze 4 bílků sníh, 3 vrchovaté lžíce hrubé mouky, špetka prášku do pečiva, sůl Náplň: 250g měkkého tvarohu, 100g strouhané nivy nebo ementálu, 200g zakysané krémovité smetany, 3 stroužky česneku, sůl. Postu

Do horké smetany nalámejte čokoládu a nechte ji roztát. Metličkou pomalu míchejte, dokud se čokoláda zcela nerozpustí a nespojí do jedné hladké hmoty se smetanou. Poté nechte krém vychladnout - na polevy asi 10 minut, na náplň a zdobení několik hodin, dokud nebude dostatečně tuhá Postup přípravy receptu. Vodu, olej, zakysanou smetanu, žloutek, sůl, rozkvedláme v míse, přisypeme mouku a propracujeme těsto, aby se nechytalo mísy. Uděláme bochánek, který dáme na pomoučený vál a přikryjeme ho nahřátým hrnkem, necháme těsto asi 1/2 hodiny odpočinout

Mrkvová roláda s tvarohovým krémem - Recepti

Roláda se smetanovým krémem pazitka

1. 140 g zakysané smetany 1 žloutek 250 g másla Náplň: cca 120 ml mléka 250 g mletých ořechů 150 g práškového cukru 2 sáčky vanilkového cukru rum podle chuti - nemusí bý
  2. jíšku ze sádla; Jak na to Z mouky, smetany a vejce vpracujeme hladké těsto. Ze sádla a hladké mouky si připravíme jíšku. Těsto vyválíme, potřeme jíškou, srolujeme do rolády a na válu necháme půl hodiny odpočinout. Poté těsto rozdělíme na tři díly, vyválíme, klasicky naplníme jablky a upečeme. Jana Podzemná, Podles
  3. Nebo mě napadá, že dělám ne tedy roládu, ale plněné kuřecí maso (takové jakoby malé roládky), do kterých dávám čerstvý sýr typu Lučina (já obv. používám Pic Frisch z Lídlu), ochutím bylinkama, česnekem a je to moc dobré, možná by podobně šla udělat i velká roláda (dalo by se tam přidat leccos dalšího)
  4. Napln do piskotove rolady recepty, které budete milovat. Vyberte si ze stovek receptů na Napln do piskotove rolady, které se vám budou snadno a rychle vařit.Připravte si ingredience a můžete se pustit do vaření Napln do piskotove rolady.Užijte si objevování nových porkrmů a jídel z nejlepších Napln do piskotove rolady receptů z čech i ze světa

Ingredience: Těsto: 600 g polohrubé mouky 250 g moučkového cukru 250 g změklého másla 4 lžíce zakysané smetany 1 kypřící prášek do pečiva Náplň: 10 malých jablek 2 lžíce mletých oříšků (mandle, lískové, nebo vlašské) 2 lžíce cukru krupice 2 lžičky skořice Hrst.. Na náplň: 250 g tvarohu 200 g zakysané smetany 100 g másla 30 g moučkového cukru 1 polévková lžíce vanilkového cukru Z uvedeného množství je jedna menší roláda nebo 6 kousků o velikosti cca 6 x 6 cm. Vejce vyšleháte s cukrem, přidáte olej a opět vyšleháte Jsem zvyklá dělávat krém ze zakysané smetany - klik smetany, tolik čokolády. Čokoládu rozlámat a rozpustit buď ve vodní lázni a nebo v mikrovlnce a pak do toho zamíchat stejné množství zakysané smetany. Jenže teď bych chtěla zkusit udělat to samé, ale s normální smetanou, respektive šlehačkou. Nezkoušel jste to někdo 250 mlsmetana ke šlehání 500 ghladká mouka 1/2 lžičkysůl 1 ksvejce na potření. Tvarohová náplň: 250 gtvaroh 1 ksvejce 50 gkr. cukr 1 bal.vanilkový cukr 2 PLpolohrubá mouka 50 grozinky 1 kscitron - kůra povidla nebo džem na vrch. Drobenka: 30 gkr. cukr 30 gmáslo 40 gpolohrubá mouka. POSTUP PŘÍPRAVY. Nejdříve si připravíme těsto

Nápln ze zakysané smetany recep

Připravte smetanovou náplň: Zakysanou smetanu smíchejte s tvarohem, kakaem a cukrem. Dále přidejte vyšlehanou smetanu. Ve 4 PL vody nechte nabobtnat želatinu, rozehřejte ji v mikrovlnné troubě a přidejte k ní 3 lžíce krému. Ihned vraťte ke zbytku krému a důkladně zamíchejte a navrstvěte na borůvky 200 gzakysaná smetana 250 gmáslo. Náplň: tvaroh moučkový cukr rozinky. POSTUP PŘÍPRAVY. Hladkou mouku prosejeme do misky, přidáme máslo pokojové teploty a zakysanou smetanu. Vypracujeme hladké těsto, které rozválíme a nakrájíme na čtverečky

Jednoduchá roláda bez mouky připravená za 15 minut, chuť

Ještě horké nalijte na upečený korpus a nechte vychladnout. Připravte smetanovou náplň: Zakysanou smetanu smíchejte s tvarohem, kakaem a cukrem. Dále přidejte vyšlehanou smetanu. Ve 4 PL vody nechte nabobtnat želatinu, rozehřejte ji v mikrovlnné troubě a přidejte k ní 3 lžíce krému Pokud však nestíháte, odložte alespoň na hodinu do mrazničky. Těsto rozválíme, nakrájíme na proužky, na kraj navrstvíme náplň a přeložíme. Nožem nakrájíme a ukládáme na plech. Pečeme na 180 st. asi 15-20 minut. Obalíme v moučkovém cukru ještě za horka. Já jsem použila povidla a ořechovou náplň Z hladké mouky, zakysané smetany, vajec a špetky soli zpracujeme těsto, které vyválíme a natřeme hmotou z roztátéhé sádla, do kterého jsme přidali hladkou mouku. Těsto srolujeme, rozdělíme na 5 stejných kusů a odložíme na půl hodinu do chladničky. Zatímco těsto odpočívá v chladničce, připravíme si nádivky

Těsto rozválíme, nakrájíme na proužky, na kraj navrstvíme náplň a přeložíme. Nožem nakrájíme a ukládáme na plech. Pečeme na 180 st. asi 15-20 minut Ořechová roláda s piškotovo-kávovou náplní - recept: Žloutky vyšleháme s cukrem do pěny, přidáme olej a vodu, vmícháme mouku, ořechy, kakao a nakonec i tuhý sníh z bílků. Těsto nalijeme na plec Bombastické ořechové koláčky. Ideální těsto ze zakysané smetany, které je vhodné i na vánoční pečení Čokoládový koláč ze zakysané smetany . December 3, 2020. Vynikající karamelový dezert bez vaření i pečení, hotový za 10 minut September 30, 2020. Hovězí závitek . September 22, 2020. Recepty. Slaná roláda se šunkou a sýrem. By admin 1 bal. prášek do pečiva. 1 bal. zakysaná smetana nebo bílý jogurt. 3 lžíce. Výborná roláda s citrónovou náplní Už mě omrzela klasická jednobarevná roláda, tak jsem přemýšlela, jak ji celou vylepšit. Do části těsta jsem přidala kakao a na plech jsem vrstvila pásy světlého a kakaového těsta. Vyšlo mi to dokonale. Pokud chcete, aby byl krém výrazněji po citronech, přidejte i citronovou kůru. Já jsem neměla bio citron a ještě jsem.

lehký krém, ze zakysané smetany?, krémy, Diskuse Dorty

Na obrázku je roláda podle receptu, jen náplň je jiná - ze zakysané smetany a ostružinové marmelády. Té smetany mohlo být ještě jednou tolik! Běda, když některé věci se v ledničce ztrácejí... vde dne 16.11.2014 18:40:52 : Roláda z toho vůbec stočit nejde, strašně se to láme. Romana dne 23.4.200 Smetanová čokoládová roláda Roláda byla chuťově moc dobrá. Těsto vláčné a měkké akorát sladké. Ostružiny jsem neměla. Náplň byla ze zakys. sm. a trochy tvarohu + ostružinová marmeláda. Osvěžující . Přesto, že mně roláda maličko popraskala, byli všichni spokojení Výborný recept ze zbylých bílků. Já jsem na náplň použila směs 1 tvarohu a zakysané smetany (nic jiného jsem doma neměla) a mírně osladila. Jen bych potřebovala poradit jak šikovně roládu zabalit (veprostřed jsem měla díru a ze začátku balení se těsto trochu lámalo, nějaké zlomy byly pak i vidět navrchu rolády)

Jahodový skoro bez těsta | Mimibazar

Špenátová roláda - Maminčiny recept

1. Nepečený dort ze zakysané smetany. Ingredience: 3 kelímky zakysané smetany 4 lžíce moučkového cukru 2 balíčky piškotů 5 plátků želatiny máslo na vymazáni formy kokos na vyspání formy červené želé 500 g ovoce - jahod, meruňky, broskve Popis přípravy: Dno a boky tukem vymazané a kokosem vysypané dortové formy.
  2. Během pečení občas polévat výpekem, aby rolády nepraskaly, což se mi vlastně ještě nikdy nestalo. Pokud se výpek moc odpaří, tak podlít občas trochou vody. Já jsem měla se salátem a dipem ze zakysané smetany s česnekem a čerstvými bylinkami, zbytek rodiny ještě s bramborovou kaší, která se k tomu skvěle hodí
  3. ut.
  4. Vepřová roláda vám dá možnost zapůsobit na ostatní a způsobit jim radost u stolu. Opravdu. Věřím, že i vám dokážu představou libového vepřového masa, zarolovaného s náplní, v podstatě bezpracně a celkem rychle upečeného, natolik svázat a zamotat a naplnit hlavu, že budete chtít tuhle roládu vyzkoušet taky.. Abych vás k tomu popohnala, naplnila jsem ji bleskově.
  5. připravíme podle návodu na obalu a vmícháme do směsi zakysané smetany, smícháme.Nalijeme na vymazaný a vysypaný plech.Kysanou smetanu vmícháme do směsi.Na těsto vylijeme náplň z kysané smetany. 224. 1 Lívanečky ze zakysané smetany a tvarohu

Recepty na nejlepší náplně a krémy do dortu a zákusků

Na vyválené těsto rozetřeme (3 - 4 cm od okrajů) připravenou nádivku. Opatrně zamotáme, upravíme tvar rolády, rozřízneme podélně ostrým nožem. Obě půlky zamotáme do sebe a přendáme na plech s pečicím papírem. Důkladně potřeme rozšlehaným vejcem ze všech stran a posypeme celým kmínem Kakaová roláda se šlehačkovým krémem a čokoládovou polevou chutná fantasticky. Suroviny Na těsto - 6 vajec - 140 g moučkového cukru - 60 g hladké mouky - 20 g kakaa - pečicí papír Na náplň - 250 g zakysané smetany - 200 ml šlehačky - 25 g moučkového cukru - 1 želatinov Náplň: 400 g tvarohu 100 g zakysané smetany 30 g másla 40 g třtinového cukru vanilku. Postup přípravy. Oddělíme bílky od žloutků. Bílky vyšleháme s cukrem na pevný sníh. Pomalu do nich zašleháme žloutky, mouku, kakaa a olej Ze surovin na těsto vypracujte těsto, které se nelepí (pokud ano, přidejte trochu mouky). Dejte do lednice do druhého dne odpočinout. Troubu předehřejte na 170°C. Těsto vyválejte na pomoučeném vále na tloušťku cca 6 mm a vykrajujte rohlíčky. Pokládejte na plech vyložený pečícím papírem a pečte 5-10 minut dozlatova

Tažený jablečný závin ze zakysané smetany - TopRecepty

Jednoduché ořechové rohlíčky - TopRecepty

Popis dortu. Zákazníci většinou požadují na dort moji klasiku. Světlý korpus a promazání - marmeláda + světlý krém a druhá vrstva kakaový krém. Celý dort je pak potřen krémem a zdobení podle požadavku (potahová hmota, čokoláda, ořechy, kokos) Na požadavek je možné upéct korpus- ořechový, čokoládový. 4 PL zakysané smetany šťáva z půlky citronu 100 g másla 1/3 hrnku cukru moučky 1 vejce špetka soli lžička sody bikarbony 1 vejce na potření těsta Náplň: cca 3 lžíce rozehřátého medu 1 hrnek vlašských ořechů umletých najemno 1/3 hrnku cukru moučky 1/2 lžičky mleté skořic Nejlepší čokoládová roláda. Přidáno dne 26.1.2017, recept je v kategorii Sladké. Nejlepší čokoládová roláda. 4.2 (83.7%) 27 hlasů 1 kypřící prášek do pečiva 80 g cukru 80 ml oleje 4 vejce 1 lžíci kakaa mléko pro případné zředění těsta Náplň: 1,2 l mléka 3 sáčky vanilkového pudinku cca 50 g cukru (nebo podle chuti) 2 kelímky zakysané smetany skořici 1 lžíci cukru (nebo podle chuti) Postup příprav Ze 150 ml smetany připravíme tuhou šlehačku. Smícháme ji s jogurtem a oběma druhy cukru. Plátky želatiny necháme nabobtnat v troše studené vody. Poté ji vymačkáme, zahřejeme v 50 ml smetany a rozpustíme. Vmícháme ji do připravené náplně, kterou pak rozetřeme na zchladlý korpus. Rozprostřeme na ní rybíz

Z uvedeného množství je jedna menší roláda nebo 6 kousků o velikosti cca 6 x 6 cm. Ingredience na 8 porcí Na těsto: 100 g polohrubé mouky 3 větší vejce 25 g moučkového cukru 1 polévková lžíce oleje 1 polévková lžíce kakaa špetka sody Na náplň: 250 g tvarohu 200 g zakysané smetany 100 g másla 30 g moučkového cukru 1 polévková lžíce vanilkového cukru Postup. Náplň: 1 sklenice višní (à 390 g) 150 g smetany; 150 g zakysané smetany; 2 polévkové lžíce cukru moučka; Postup: Pečicí formu vyložíme pečicím papírem a posypeme cukrem. Zasuneme univerzální plech. Spustíme automatický program nebo předehřejeme podle manuálních nastavení Vyberte si ze stovek receptů na Poleva ze zakysané smetany a čokolády., které se vám budou snadno a rychle vařit.Připravte si ingredience a můžete se pustit do vaření Poleva ze zakysané smetany a čokolády..Užijte si objevování nových porkrmů a jídel z nejlepších Poleva ze zakysané smetany a 2 zakysané smetany (celkem 400 g) 250 ml smetany ke šlehání . 100 g čokolády na vaření 1 vanilkový cukr . 250 ml mléka. 1 a půl balíčku vanilkového pudinku. dle chuti asi 4 polévkové lžíce cukr Vyzkoušejte: borůvkové kostky s krémem ze zakysané smetany a tvarohu Přehledný recept s fotografiemi. ⭐ Chutný tip na tento. Nakonec pokrm zkompletujte, tj. bramborové palačinky naplňte masovou směsí, pečlivě zarolujte a podávejte teplé. Chutné však budou i studené. K porci se bude hodit dip ze zakysané smetany. Přejeme vám dobrou chuť! Video postup krok za kroke

Jednoduché recepty na štrúdly ze všeho, co najdete doma

Jablečný koláč se zálivkou ze zakysané smetany . Ingredience: TĚSTO: 375g hladké mouky 1 lžička prášku do pečiva 75g moučkového cukru 250g tuku 1 vejce špetka soli trocha strouhané citronové kůry NÁPLŇ: 1kg jablek 30g másla 90 - 120g cukru krystalu - podle kyselosti jablek 1 vanilkový cukr 1 lžička mleté skořic Čas přípravy: 45 min Čas vaření: 15 min SUROVINY Těsto: 1 ks menší vajíčko 70 g zakysaná smetana 100 g máslo pokojové teploty 45 ml olej 40 g kukuřičný nebo bramborový škrob 280 g hladká mouka 1 lžička prášku do pečiva 1 bal. vanilkový cukr Náplň: 2 ks menší jablko 70 g mleté vlašské ořechy 2 PL kr. cukr 1 lžička mletá skořice POSTUP PŘÍPRAVY Všechny. Náplň: 4 vejce 100g cukru 750g měkkého tvarohu 250ml bílého jogurtu 2 balíčky vanilkového pudinku. Vypracujeme těsto, které vyválíme na plech. Na náplň použijeme sníh z pěti bílků a ze zbylých surovin vyšleháme tvarohovou náplň, do které nakonec vmícháme sníh. Natřeme na těsto a dáme péct na 175°C, cca 35min Třetí vrstva: 20 dkg cukru krupice, 1/2 skleničky od hořčice oleje, 25 dkg polohrubé mouky, 1/2 prášku do pečiva, 6 lžic studené vody, 3 celá vejce, utřít a nalít na tvaroh. Péct v mírně vyhřáté troubě asi na 150 stup (já pekla 25-30 minut na 180)

3 polévkové lžíce zakysané smetany 1 polévková lžíce hladké mouky Rolády vložíme do pekáče, poklademe listy šalvěje a větvičkou tymiánu. Podlijeme asi 1 dl vody a dáme péct do trouby vyhřáté na 200 °C. Pečeme přikryté 25 minut. Ze smetany, mouky, hořčice, rajského protlaku a 1-2 naběraček horkého. Plněné rohlíčky ze zakysané smetany s marmeládou. Z ingrediencí zpracujeme těsto, vyválíme a rozkrájíme. Na každý kousek dáme trochu náplně (jablečná, maková) a srolujeme. Vložíme do vyhřáté trouby..

Nivová kolečka k pivu i vínu | Mimibazar

Náplň: 200g čerstvých malin, 1 lžíce cukru, 100ml mléka, 100g zakysané smetany, 1 ztužovač šlehačky 1 šlehačka v prášku. + strouhaný kokos, mouka a máslo na vymazání Vejce s cukrem ušleháme do husté pěny, pak lehce vmícháme mouku a citr. kůru. Plech vyložíme papírem na pečení, vymažeme máslem a vysypeme hrubou. Domácí ovocná zmrzlina ze smetany a borůvek, která skvěle osvěží. Příprava: 25 minut + 12 hodin tuhnutí Náročnost: * Cena za porci: 19 Kč Suroviny na 4 porce - 1 hrnek borůvek - 1 hrst malin - ½ hrnku cukru - 1 citron - 180 ml smetany ke šlehání - 170 g zakysané smetany - Recept na rychlou a výbornou chuťovku, kterou můžete pohostit nečekané hosty. Předehřejeme si troubu na 200°C. Listové těsto vyválíme na tenký plát, na který klademe plátky šunky, slaniny, sýra. Poté zarolujeme do rolády, z kt Výpis receptů. Dalamánky ze žitné mouky +videorecept. Zapečený chřest se sýrem +videorecept. Květy černého bezu ve slaném nebo sladkém těstíčku +videorecept. Krémová polévka z bílého chřestu +videorecept. Perník s tvarohem, povidly nebo marmeládou +videorecept. Ekuchařka.net se mění na Videokuchařka.cz +videorecept

1 prášek do pečiva. 50 dkg nastrouhaných jablek nahrubo, nahrubo nasekané ořechy, rozinky mohou být , ale nemusí, Poleva. 15 dkg čokolády na vaření rozpustíme (možno přidat i malý kousek másla) 2 tužší zakysané smetany ( Jihočeská), kterou vmícháme do rozpuštěné čokolády

Náplň do kuřecí rolády - Diskuze - eMimino

V mléku si uvaříme pudink,hned do horkého zašleháme máslo, přidáme oba tvarohy,rum a ještě zašleháme. Krém naneseme na upečené a vychladlé těsto,uhladíme a nakonec dáme polevu. Poleva: 2 zakysané smetany 1 čokoláda na vaření Rozpustíme čokoládu a pak zamícháme obě zakysané smetany. zdroj: mimibaza Vaříte na www.recept-recepty.cz Předkrmy Špenátová roláda se sýrem a šunkou. Hamburgery. Hamburgery; Grilování. Těsto: 320 g hladké mouky 180 g cukru moučka 3 vejce 3 lžíce kakaa 200 ml oleje 200 ml mléka 1 prášek do pečiva Krém: 250 g tvarohu 2 kelímky zakysané smetany 1 smetana ke šlehání 100 g čokolády na vaření 1 vanilkový cukr puding uvařený z 250 ml mléka a 1,5 pudinkového vanilkového prášku a 4 lžic.. Krém ze zakysané smetany už rozebírají maminky na webu eMimino. Podívejte se na jejich rady a přidejte do diskuze své zkušenosti Čokoládový krém 200 g čokolády na vaření nebo hořké čokolády 1 kelímek (200 g) husté zakysané smetany Čokoládu rozpustíme klasickým způsobem ve vodní lázni

Napln do piskotove rolady recept - Receptnajidlo

Moje dorty a zákusky. suroviny: na piškot: 6 vajec, 6 pol.lžic oleje, 3 pol. lžíce zakysané smetany (zarovnané), 6 pol. lžic polohrubé mouky, 3 káv.lžičky prášku do pečiva, 6 pol. lžic špenátového protlaku, sůl.Nádivka: 250g smetanového sýru, 100g Fety nebo jiný sýr balkanského typu, 3 pol. lžíce zakysané smetany, 1 konzerva žampionů (asi 400g), sůl, bílé. Příprava sýrové náplně a kompletace mrkvové rolády Než se mrkvový korpus upeče, můžete se pustit do přípravy náplně. Do mísy si tedy nastrouhejte tvrdý sýr nahrubo, poté přidejte loupané a lisované stroužky česneku, zakápněte majonézou a dobře promíchejte

1/2 prášku do pečiva Náplň: 450 g jahod 500 g tvarohu ve vaničce 200 g zakysané smetany 6 želatinových plátků cukr moučka dle chuti Postup: Z bílků ušleháme tuhý sníh, přidáme cukr a znovu do tuha ušleháme. Přimícháme rozpuštěné vlažné máslo a mouku s práškem do pečiva Náplň: 250g měkkého tvarohu, 100g strouhané nivy nebo ementálu, 200g zakysané krémovité smetany, kapie, 3 stroužky česneku, sůl Postup: Rozmrzlý špenát vymačkáme a smícháme se žloutky, moukou s práškem do pečiva a sněhem z bílků Dezert ze zakysané smetany. Vejce s cukrem vyšleháme do hodně tuhé pěny. Přisypeme mouku, rozetřeme těsto do vymazaného (máslem) a hrubou moukou vysypaného vyššího plechu. Upečeme dorůžova. Ještě teplé srolujeme do rolády a nech... Zobrazit recep